Zn:Mg

“Cynk i magnez dla zwiększenia wydajności”

151 Recenzje
Shaker gratis
  • ZN:MG Dose
od razu dostępny
100 kapsułek (100 g)
79,99 zł
w tym VAT (79,99 zł/100g)
Ikona premium
Glukonian cynku najwyższej jakości
Bez taniego i nieorganicznego tlenku lub siarczanu cynku
Ikona jabłka
Składnik transportujący – kwas jabłkowy
Optymalny sposób wchłaniania cynku i magnezu
Ikona naturalności
Glicynian magnezu najwyższej jakości
Bez taniego i nieorganicznego tlenku magnezu
Ikona produktu wegańskiego
Wegańskie kapsułki
Kapsułki wykonane z roślinnych włókien celulozowych
Ikona Niemiec
Wyprodukowano w Niemczech
Starannie wyselekcjonowane surowce, wysoka jakość obróbki
Składniki

Glicynian magnezu, kwas jabłkowy, wegańskie kapsułki (hypromeloza), glukonian cynku, środek antyadhezyjny (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), witamina B6

Informacje

Suplement diety z magnezem i cynkiem.

Minerały w porcji RWS1
Magnez 375 mg 100%
Cynk 20 mg 200%
Witaminy w porcji RWS1
Witamina B6 4,2 mg 300%
Składniki specjalne w porcji
Kwas jabłkowy 375 mg

1 W procencie wartości referencyjnych dla dziennego zapotrzebowania (= Referencyjna Wartość Spożycia)

Wskazówka

Suplementy diety nie mogą zastąpić zrównoważonej, urozmaiconej diety ani zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Chronić przed dziećmi. Może zawierać śladowe ilości skorupiaków, mleka (w tym laktozy), soi i glutenu.

Dawkowanie i przygotowanie

Zażywać 3 kapsułki na pusty żołądek przed snem. Ostatni posiłek należy spożyć 2 godziny wcześniej. Nie spożywać w połączeniu z produktami mlecznymi.

Nasza rada

Jedną z najczęstszych przyczyn skurczy podczas uprawiania sportu jest niedobór magnezu. Dodatkowe przyjmowanie magnezu może temu zapobiec. Poleca się go głównie osobom uprawiającym sporty wytrzymałościowe.

Zalecana pora
  • Wieczorem
Średnia opinia klientów
Brak recenzji po Polski.
Najczęściej zadawane pytania
Jaką biodostępnością charakteryzuje się Zn:Mg?

W przypadku naszego suplementu cynku i magnezu używamy tylko związków o najwyższej biodostępności. Są to glicynian magnezu i glukonian cynku.

Dlaczego mam wybrać Zn:Mg marki foodspring?

Udoskonaliliśmy znaną formułę cynkowo-magnezową ZMA, włączając w nią kwas jabłkowy w roli składnika transportującego. W ten sposób stworzyliśmy suplement o najwyższej dostępności biologicznej, niepowodujący skutków ubocznych.

Dlaczego stawiacie na wegańskie kapsułki?

Nasze kapsułki wykonane są w 100% z naturalnej, odrastającej celulozy. Trzymamy się z daleka od tanich kapsułek z żelatyny. Zarówno kapsułki, jak i zamknięty w nich produkt wytwarzamy z naturalnych surowców wysokiej jakości. Oferujemy zatem suplement diety, który mogą zażywać także wegetarianie i weganie.

Dlaczego biodostępność jest taka ważna?

„Biodostępność” oznacza sposób wykorzystania spożytych pokarmów przez organizm. Wskazuje na to, jak szybko i w jakim stopniu substancja jest wchłaniana i dostępna w odpowiednim miejscu organizmu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji czynnych – glicynianu magnezu, glukonianu cynku i kwasu jabłkowego – możemy zagwarantować wyjątkowo wysoką biodostępność naszego produktu. Zn:Mg szybko się wchłania i łatwo poddaje przetworzeniu w organizmie bez skutków ubocznych i problemów z trawieniem.

Dla kogo nadaje się Zn:Mg?

Zn:Mg nadaje się dla każdej osoby, która jest regularnie narażona na różne obciążenia: w pracy, w domu czy podczas treningu. Stały stres i wysiłek w połączeniu z nieodpowiednią dietą szybko powoduje niedobór niezbędnych składników odżywczych. Zwiększone zapotrzebowanie na cynk i magnez wykazują zwłaszcza sportowcy – z powodu wysiłku fizycznego i szybszej utraty minerałów wraz z potem.